Folia malarska – od czego zależy jej cena?

ss

Cena folii malarskiej jest kluczowym kryterium wyboru tego produktu w naszym kraju – przynajmniej tak podchodzą do sprawy konsumenci, szukający folii do samodzielnego przeprowadzenia prostych prac remontowych. Inaczej wygląda to w przypadku profesjonalistów, dla których najważniejsza jest jakość folii, jej wytrzymałość, łatwość rozkładania oraz skuteczność w zabezpieczaniu powierzchni i przedmiotów przed zachlapaniem czy zakurzeniem. Przeglądając ofertę naszego sklepu z pewnością zauważysz, jak duże są różnice cenowe pomiędzy poszczególnymi rodzajami folii – nawet w obrębie tej samej kategorii. Z czego to właściwie wynika? Dlaczego cena folii malarskiej nie powinna być jedynym powodem, dla którego kupisz taki a nie inny produkt? Wszystkiego dowiesz się z naszego poradnika.

Co wpływa na cenę folii malarskiej?

Oczywiście jej jakość, ale to zbyt ogólnikowe stwierdzenie, aby przekonać Cię do zainwestowania w produkt z wyższej półki. Parametrem mającym największy wpływ na cenę folii malarskiej jest grubość tego materiału. Pisząc w dużym uproszczeniu: im grubsza folia, tym jej cena będzie wyższa. Ma to związek z kolejnymi ważnymi cechami produktu, czyli odpornością na uszkodzenia mechaniczne oraz szczelnością.

Pamiętaj!

Bardzo gruba folia malarska jest także dużo łatwiejsza w rozkładaniu, przyspieszając tym samym prace przygotowawcze przed remontem.

Producenci folii malarskich, chcąc ułatwić podjęcie decyzji swoim klientom, coraz częściej stosują oznaczenia opisowe, czyli zamiast podawać gramaturę (choć tę można oczywiście znaleźć na opakowaniu folii) informują o tym, że folia jest np. cienka, mocna, super mocna i ekstra mocna.

Na cenę folii malarskiej wpływają również różnego rodzaju udogodnienia, które znacząco ułatwiają pracę i poprawiają szczelność zabezpieczenia. Bardzo dobrym przykładem będzie tutaj samoprzylepna folia malarska, która jest banalnie łatwa w użytkowaniu, gwarantując przy tym, że przykryte nią przedmioty, powierzchnie czy okna nie zostaną zabrudzone w trakcie remontu.

Dlaczego najtańsza folia malarska nie zawsze jest dobrym pomysłem?

Uściślijmy: tanie folie malarskie także mają swoje zastosowanie i nie twierdzimy, że trzeba ich unikać. Bywają sytuacje, w których taki produkt sprawdzi się naprawdę całkiem nieźle, chociażby do zabezpieczenia mebli na czas remontu. Pamiętaj jednak, że taka folia ma bardzo ograniczoną wytrzymałość, dlatego nie należy jej stosować np. na podłodze.

Nieprzypadkowo profesjonalne ekipy remontowe nawet nie patrzą w kierunku najtańszych folii malarskich, wybierając produkty ze średniej lub wyższej półki cenowej. Wynika to po prostu z ich doświadczenia. Fachowcy nie mogą sobie pozwolić na to, aby kilkakrotnie w ciągu jednego zlecenia wymieniać poszarpane folie, a tym bardziej musieć później pucować nieprawidłowo zabezpieczone powierzchnie czy nawet pokryć koszty zniszczonego wyposażenia należącego do klienta.

Zwróć również uwagę na fakt, iż folia malarska, nawet ta klasy premium, nie jest produktem na tyle kosztownym, aby opłacało się eksperymentować z jej jakością. Szukanie oszczędności ma sens w sytuacji, gdy mamy do zabezpieczenia ogromną powierzchnię, co w przypadku standardowych remontów domów i mieszkań nie ma praktycznie nigdy miejsca.

Rada

Potrzebujesz bardzo dużą ilość folii malarskiej? Skontaktuj się z nami i zapytaj o specjalną cenę dla Ciebie.

Jak widzisz cena folii malarskiej zawsze ma swoje uzasadnienie i nie jest tak, jak chcieliby niektórzy, że za droższymi, markowymi produktami stoi wyłącznie marketing. Każdy profesjonalista doskonale wie, jak duże są różnice jakościowe pomiędzy poszczególnymi rodzajami folii. Jeśli więc nie chcesz się później irytować tym, że folia dosłownie rwie się w rękach, ciężko się rozkłada, momentalnie powstają w niej dziury, to lepiej nie oszczędzaj i zainwestuj w porządny produkt z gwarancją jakości.

Potrzebujesz pomocy przy wyborze odpowiedniej folii malarskiej w najlepszej cenie? Skontaktuj się z nami – jesteśmy do Twojej dyspozycji.

Taśmy, folie, narzędzia