Folia malarska z taśmą samoprzylepną: prosty i skuteczny sposób na czysty remont

ss

Każdy, kto zleca prace remontowe musi sobie zdawać sprawę z tego, że będą się one wiązać z różnymi niedogodnościami. To zupełnie normalne, że fachowcy trochę nabrudzą, przypadkowo coś uszkodzą i narobią hałasu – w końcu przyszli do fizycznej pracy, a nie na koncert w filharmonii. Mimo to inwestor ma prawo oczekiwać, że ekipa pozostawi po sobie względny porządek, przede wszystkim nie niszcząc wyposażenia domu czy mieszkania (a już szczególnie mebli czy eleganckiej podłogi). Sposobem na to, aby z jednej strony nie zawieść zaufania klienta, a z drugiej nie nakładać na siebie dodatkowej, żmudnej pracy związanej z zabezpieczaniem remontowanego pomieszczenia, jest folia malarska z taśmą samoprzylepną. Dlaczego warto w nią zainwestować? Jakie są jej zalety w porównaniu z klasyczną folią? Na te pytania odpowiadamy w naszym poradniku.

Zapomnij o długim montażu

Wszyscy fachowcy doskonale wiedzą, jak uciążliwym etapem jest zabezpieczenie wyposażenia obiektu przed pracami remontowymi. To żmudne, nieprzyjemne zadanie, stąd – nie ma co ukrywać – wiele ekip wykonuje je byle jak. Efekt jest taki, że zaraz po zakończeniu remontu trzeba jeszcze poświęcić dużo czasu na doprowadzenie pomieszczenia do porządku. Szczególnie trudne jest zdrapywanie resztek farby z paneli, a tym bardziej z drewnianej podłogi, domycie szyb i ram okiennych oraz parapetów.

Jeśli masz już serdecznie dość „tańczenia” z folią i męczenia się z taśmą malarską do jej przymocowania, już teraz zainwestuj w folię z taśmą samoprzylepną. Ten drobny dodatek znacząco ułatwia zabezpieczenie pomieszczenia. Montaż foli przebiega o wiele szybciej, co pozwala wcześniej rozpocząć właściwe prace i tym samym realnie skrócić czas prowadzenia remontu. Inwestor z pewnością ucieszy się z takiego obrotu sprawy.

Nie zapominajmy również, że prawidłowe zabezpieczenie powierzchni i wyposażenia pomieszczenia przed pracami remontowymi jest obowiązkiem ekipy, która podjęła się tego zadania. Właściciele firm wykończeniowych często określają to mianem „darmowej pracy”, ponieważ inwestor z reguły za to nie płaci. Tym bardziej zasadne jest ułatwienie sobie sprawy. Folia malarska z taśmą samoprzylepną to inwestycja w bezcenny czas. Im szybciej pracownicy rozpoczną właściwe roboty wykończeniowe, tym wcześniej je skończą, a właściciel firmy poniesie mniejsze koszty za roboczogodziny.

Folia malarska z taśmą samoprzylepną: gwarancja dobrego zabezpieczenia pomieszczenia

Kolejną, niebagatelną zaletą takiej folii malarskiej, jest fakt, iż taśma samoprzylepna eliminuje ryzyko niedokładnego zabezpieczenia elementów, które muszą być chronione przed pracami remontowymi. Zapewnia ona bardzo dokładne przyleganie folii, dzięki czemu nie ma obaw o to, że na przykład pył ze szlifowania będzie przenikać przez szczeliny i osiadać czy to na meblach, czy tym bardziej urządzeniach elektrycznych i elektronicznych.

Wybierając folię malarską z taśmą samoprzylepną zapewniasz więc sobie dużo mniej prac porządkowych. Nie ryzykujesz, że po zakończeniu remontu inwestor będzie kręcić nosem na zachlapane szyby w oknach czy zaplamioną tapicerkę. Pamiętaj, że profesjonalne zabezpieczenie pomieszczenia cechuje najlepsze ekipy wykończeniowe, dzięki czemu możesz liczyć na polecenie Twoich usług kolejnym klientom.

Wspomnijmy również o tym, że taśma samoprzylepna zastosowana w folii malarskiej jest mocna, ale jednocześnie w 100% bezpieczna dla powierzchni. Nie musisz się obawiać, że na przykład zostaną po niej nieestetyczne, trudne do usunięcia ślady. Nie ma również mowy o tym, aby taśma zniszczyła powłokę, dlatego śmiało można ją stosować do zabezpieczania cennych mebli z drewna, drewnianej stolarki okiennej czy nawet mebli fornirowanych.

Folia malarska z taśmą samoprzylepną to bez wątpienia jedno z największych udogodnień dla ekip remontowych, ale też osób prywatnych, które samodzielnie wykańczają swoje domy i mieszkania. Kupisz ją w bardzo atrakcyjnej cenie w sklepie tasmy-folie-narzedzia.pl.

Taśmy, folie, narzędzia