Gruba folia malarska: gdy nie chcesz ryzykować i męczyć się ze sprzątaniem

ss

To oczywiste, że przed rozpoczęciem jakichkolwiek prac remontowych czy budowlanych, należy bardzo dokładnie zabezpieczyć powierzchnię i wyposażenie. Najczęściej wykorzystuje się do tego folię. Aby mieć pewność, że pamiątką po remoncie nie będą na przykład trudne do usunięcia plamy, warto postawić na grubą folię malarską.

Czym różni się gruba folia malarska od zwykłej?

Oczywiście gramaturą, czyli właśnie grubością. Z tego też powodu taka folia malarska jest nieco sztywniejsza. Może to sprawiać delikatne problemy przy jej rozkładaniu, ale wprawna ekipa z pewnością szybko sobie z tym poradzi. Z drugiej strony gruba folia malarska nie rwie się w dłoniach, dlatego paradoksalnie jest nawet łatwiejsza w rozkładaniu – a już na pewno zabezpieczenie nią powierzchni przebiega szybciej, co pozwala wcześniej rozpocząć właściwe prace remontowe.

Gruba folia malarska występuje w różnych wymiarach. Jeśli nie znajdziesz takiego, który idealnie pasuje do konkretnego zlecenia, to nie ma się czym martwić – z uwagi na odpowiednią grubość materiału, folia jest bardzo łatwa w przycinaniu, co też nie grozi osłabieniem jej struktury.

Te różnice oczywiście przekładają się na zastosowanie materiału. Grubą folię malarską wykorzystujemy w sytuacjach, w których użycie cieńszego odpowiednika groziłoby małą katastrofą. Szczegóły znajdziesz w dalszej części naszego poradnika.

W jakich sytuacjach niezbędna jest gruba folia malarska?

Grubą folię malarską stosujemy zawsze wtedy, gdy trzeba bardzo dobrze zabezpieczyć powierzchnię przed skutkami prac remontowych. To samo można oczywiście napisać o każdej folii, jednak musimy sobie zdawać sprawę z tego, że materiał materiałowi nierówny.

Cienkie folie malarskie dobrze sprawdzają się do zabezpieczania powierzchni, która nie jest narażona na stałe naprężenia. Przykładowo: możemy jej użyć do ochrony okien, ponieważ fachowcy nie będą ich otwierać, a tym bardziej po nich chodzić. Zupełnie inaczej wygląda to w przypadku chociażby podłogi.

Wyobraźmy sobie taką sytuację. Ekipa ma przeprowadzić remont w bardzo elegancko urządzonym domu. Punktem zapalnym jest zwłaszcza podłoga, wyłożona egzotycznym drewnem. Właściciel firmy nie może sobie tutaj pozwolić na jakiekolwiek błędy, ponieważ zniszczenie okładziny mogłoby spowodować, że nie otrzyma sporej części wynagrodzenia. Taką podłogę trzeba bardzo dokładnie zabezpieczyć, wykorzystując do tego właśnie grubą folię malarską.

Gruba folia malarska jest przeznaczona do zabezpieczania wszelkich powierzchni, które wymagają szczególnej ochrony przed pracami remontowymi. Zwłaszcza dotyczy to podłóg, po których przecież fachowcy bez przerwy chodzą. Na podłogę upadają różne przedmioty, przesuwa się po niej drabiny czy ustawia na niej rusztowanie. Nie ma zatem mowy o tym, aby zastosować standardową, cienką folię, która momentalnie by się podarła i wówczas kompletnie nie będzie spełniać swojej funkcji.

Grubej foli malarskiej należy jednak użyć także do zabezpieczania najcenniejszych przedmiotów. Nie zawsze jest możliwość usunięcia całego wyposażenia z remontowanego pomieszczenia – przykładem będą tutaj meble w zabudowie czy urządzenia wymagające stałego podłączenia do prądu (chociażby lodówka). W każdej z takich sytuacji konieczne jest zastosowanie właśnie grubej folii malarskiej, która gwarantuje, że przykryte nią wyposażenie nie zostanie uszkodzone, zabrudzone czy tym bardziej zniszczone – niezależnie od intensywności i rodzaju prowadzonych robót wykończeniowych.

Każdą profesjonalną ekipę remontową można poznać po tym, jak poważnie podchodzi do kwestii zabezpieczenia dobytku klienta. Jeśli robi to byle jak, używając do tego nieodpowiednich akcesoriów, to wystawia sobie złe świadectwo. Zadbaj więc o to, aby klienci z czystym sumieniem mogli polecać Cię dalej i zainwestuj w grubą folię malarską, która będzie Ci potrzebna podczas realizacji każdego zlecenia. Taką folię, w bardzo dobrej cenie i w szerokim wyborze wymiarów, kupisz w sklepie tasmy-folie-narzedzia.pl.

Taśmy, folie, narzędzia