Blog

Sprzątanie po remoncie

Ostatnim etapem remontu powinno być gruntowne sprzątanie. Nie jest to może czynność najprzyjemniejsza, ale konieczna. Poniższe wskazówki podpowiedzą wam, jak łatwo uporać się z tym zadaniem. Zabezpieczenie powierzchni

Przed malowaniem, tynkowaniem czy szpachlowaniem ścian należy pamiętać o dokładnym zabezpieczeniu wszystkich powierzchni, mebli i innych sprzętów, które nie będą brały udziału w remoncie. Do tego celu najlepiej posłużyć się folią i taśmą malarską. Znaczną część kurzu i odpadków można będzie wyrzucić razem z folią, unikniemy także dodatkowego zmywania plam z farby.

Przygotowanie odpowiednich akcesoriów

Przed przystąpieniem do sprzątania warto wyposażyć się w potrzebne sprzęty, takie jak wiaderka, mopy, ścierki, odkurzacz. Niezbędne będą też specjalne worki na gruz. Przy przebudowach i kuciu ścian należy zwrócić szczególną uwagę na to, by worki na gruz były mocne i nie popękały podczas transportu.

Dobierz sprzęt do swoich potrzeb

Przy wyborze sprzętu do sprzątania należy wziąć pod uwagę stopień zabrudzenia pomieszczeń, rodzaj odpadów, a także swoje indywidualne preferencje. Czasami zwykły odkurzacz może okazać się niewystarczający. Jeśli ciężkich odpadów jest wiele, warto skorzystać z odkurzacza przemysłowego, który łatwo poradzi sobie z większymi kawałkami gruzu. Podłogi po remoncie mogą być na tyle brudne, że będzie trzeba zmywać je kilka razy. Do tego celu można użyć profesjonalnego mopa parowego, ale dobrze poradzi sobie także tradycyjny mop z materiału. Najpopularniejsze są mopy paskowe oraz płaskie. Najlepiej wybrać ten, który sami uważamy za najwygodniejszy.

Sprzątanie od góry do dołu

Podczas porządków należy pamiętać o tym, by w pierwszej kolejność uprzątnąć górę pomieszczenia i stopniowo schodzić w dół. W ten sposób kurz i odpadki będą spadały na powierzchnie jeszcze nie wyczyszczone, a nie na odwrót. Zaczynamy więc od sufitu, górnych części ścian, mebli, wiszących lamp, karniszy i wszystkich innych elementów znajdujących się na górze.

Najpierw kurze, potem woda

Pierwszym krokiem podczas czyszczenia powinno być przetarcie na sucho powierzchni zabrudzonych kurzem lub pyłem. Dopiero w drugiej kolejności można czyścić je na mokro. Dzięki temu nie powstanie nieprzyjemne do usunięcia błoto.

Sprzątanie po remoncie nie musi być tak straszne, jak się wydaje. Ważne jest, by nie odkładać porządków na potem i przeprowadzić je gruntownie.

Avatar Mobile
Main Menu x
X