Blog

Worki budowlane

worki-budowlane

Worki budowlane z polipropylenu

Polipropylen to uniwersalne i – dzięki swoim właściwościom – powszechnie wykorzystywane tworzywo. Sprawdza się zarówno w produkcji części do samochodów, zabawek, jak i opakowań spożywczych. Jest to także materiał, z którego wytwarzane są worki budowlane o szczególnym zastosowaniu m.in. do przechowywania zboża, węgla, czy piasku do prewencji powodziowej.

Polipropylenowe worki budowlane – szczególne właściwości

Wykonane z polipropylenu worki cechują się wyjątkową solidnością, nawet przy intensywnej eksploatacji. Są elastyczne, mają wysoką wytrzymałość na zginanie, a ich dodatkową zaletą jest odporność na wilgoć. Materiał nie wchodzi w reakcję z substancjami chemicznymi, co czyni polipropylenowe worki budowlane jeszcze bardziej uniwersalnymi. Nie bez znaczenia jest także wysoki poziom szczelności materiału, który z jednej strony pozwala na wentylację, z drugiej zapobiega wysypywaniu się zawartości na zewnątrz.

Zaletą worków polipropylenowych jest możliwość ich wielokrotnego użytku. Produkt może być załadowywany i rozładowywany, a także przechowywany w wymagających przestrzeniach. Kiedy jednak nastąpi zużycie, polipropylenowe włókna zostają poddane recyklingowi i służą do produkcji nowych worków. Ich cena nie jest wygórowana, co dodatkowo wpływa na powszechne stosowanie zarówno w użytku komercyjnym, jak i domowym.

Worki przeciwpowodziowe i do przechowywania

Worki na piach wykonane z polipropylenu wykorzystywane są m.in. w sytuacjach zagrożenia powodziowego. Szczelne, wypełnione piaskiem tworzywo doskonale sprawdza się do umocnienia wałów rzek. Worki nie rozrywają się ani nie ześlizgują, co umożliwia szybką i skuteczną interwencję. Tak powstała konstrukcja przeciwpowodziowa jest stabilna nawet pod naporem wody i może stanowić skuteczne zabezpieczenie budynków zagrożonych zalaniem.

Polipropylen to nie tylko worki przeciwpowodziowe. Ten sam produkt doskonale nadaje się do przechowywania i transportu węgla oraz gruzu i innych odpadów budowlanych. Dzięki dużej wytrzymałości materiał jest w stanie zabezpieczyć nawet bardzo ciężkie wypełnienie. Jednocześnie włókna polipropylenu przepuszczają powietrze, co sprawia, że workach bez obawy można przechowywać także zboża.

Wytrzymałe polipropylenowe worki budowlane w kilku wariantach znajdziesz w naszym sklepie internetowym.

Main Menu x
X