Blog

Zabezpieczenie podłogi podczas malowania – jak zrobić to najskuteczniej?

Zabezpieczenie podłogi podczas malowania - jak zrobić to najskuteczniej?

Podczas malowania pomieszczenia zawsze ważne jest zabezpieczenie podłogi przed zabrudzeniem farbą lub innymi chemikaliami. Narażona farbą drewniana powierzchnia podłogi może ulec nieodwracalnym bądź trudnym do naprawienia uszkodzeniom. W Foltape zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważne jest odpowiednie zabezpieczenie podłoża podczas remontów. Jak zabezpieczyć podłogę podczas malowania i jakich materiałów do tego użyć?

Zabezpieczenie podłogi folią malarską

Zabezpieczenie podłogi podczas malowania jest bardzo ważne, aby uniknąć zabrudzenia lub uszkodzenia podłogi farbą. Najbardziej powszechnym sposobem jest użycie folii ochronnej, która dostępnej w różnych wariantach. W asortymencie sklepu Foltape znajdują się folie malarskie o różnych grubościach. Katalog przewiduje folie od najcieńszych aż po te grubsze, o wyższych parametrach wytrzymałościowych. Innym ciekawym rozwiązaniem jest folia wyposażona w taśmę malarską, dzięki której nie trzeba martwić się o zakup dodatkowej rolki taśmy i w łatwy sposób przymocować ją do podłoża. Ciekawą alternatywą jest folia samoprzylepna. Idealnie nadaje się nie tylko do ochrony podłogi, ale również mebli, okien, parapetów, drzwi i wszelkich powierzchni, które mogą zostać zabrudzone przy malowaniu. Folia samoprzylepna nie pozostawia śladów kleju i jest dostępna w kolorze niebieskim lub bezbarwnym.

Inne sposoby na zabezpieczenie podłogi podczas malowania

Alternatywą dla folii malarskich jest tektura malarska falista w rolce. Dwie warstwy tektury zabezpieczają powierzchnie narażone na uszkodzenia mechaniczne, takie jak panele podłogowe czy parkiety. Prz tym, idealnie nadają się do maskowania schodów i posadzki na korytarzu. Dzięki dużej nasiąkliwości powierzchni farba nie przykleja się do obuwia, a produkt jest ekologiczny i ulega szybkiej biodegradacji. W Foltape proponujemy również inne rozwiązanie na zabezpieczenie podłogi, jakim jest mata filcowa. Bardzo dobrze przylega do podłoża dzięki zmatowionej warstwie folii. Dzięki swoim właściwościom sprawia, że farba wnika w warstwę filcu i nie przedostaje się do podłoża. Mata filcowa jest łatwa w użyciu, można ją szybko rozłożyć na podłodze i mocować za pomocą taśmy malarskiej.

Zabezpieczenie podłogi podczas malowania – gdzie kupić materiały?

Zabezpieczenie podłogi podczas malowania jest niezwykle istotne, aby uniknąć niepotrzebnych zabrudzeń ii zniszczenia podłogi. Istnieje wiele sposobów, a wiele z nich można bez problemu znaleźć w sklepie Foltape. Szeroki asortyment sprawia, że każdy klient znajdzie produkt, który spełni jego oczekiwania i potrzeby podczas remontu. 

Avatar Mobile
Main Menu x
X