Blog

Folia bąbelkowa

Bezpieczny transport – skorzystaj z folii bąbelkowej

Podczas przeprowadzki czy transportu różnych sprzętów nie można zapominać o dokładnym ich zapakowaniu. Świetnie nadaje się do tego folia bąbelkowa, która jest jednym z najtańszych oraz najskuteczniejszych materiałów do pakowania. Za jej pomocą można zabezpieczyć w zasadzie wszystko: meble, różne sprzęty, a także kruche wyroby ze szła czy ceramiki. Co ciekawe, folia bąbelkowa nie została zaprojektowana jako materiał do pakowania, ale jako ekstrawagancka tapeta. Dopiero po pewnym czasie okazało się, że jej najlepszym zastosowaniem jest zabezpieczanie różnego rodzaju przedmiotów. Folia bąbelkowa zrobiła na rynku zawrotną karierę.

Folia bąbelkowa – cechy

Folia bąbelkowa jest wytwarzana z przezroczystego i elastycznego plastiku. Z jednej strony folia ma powierzchnię płaską, z drugiej natomiast znajdują się regularnie usytuowane szeregi bąbelków wypełnionych powietrzem. Taka budowa folii sprawia, że posiada ona mnóstwo przydatnych właściwości: jest sprężysta i niepodatna na rozdarcia, zapewnia produktom doskonałą amortyzację, chroni je przed uszkodzeniami mechanicznymi, takimi jak zarysowania, odbicia czy potłuczenia, a także świetnie dopasowuje się do kształtu opakowywanego przedmiotu. Chroni przed zanieczyszczeniami i wilgocią, ma także dobre właściwości izolacyjne. Folia bąbelkowa jest materiałem, który w 100% podlega recyklingowi.

Folia bąbelkowa w transporcie

Właściwości folii bąbelkowej sprawiają, że jest ona jednym z najlepszych tworzyw do transportu. Przed pakowaniem warto pamiętać o kilku zasadach, dzięki którym zminimalizujemy ryzyko uszkodzeń:

  • Pakowane przedmioty należy owijać folią ciasno.
  • Najlepiej użyć taśmy klejącej, którą połączymy ze sobą stykające się krawędzie folii.
  • Drobne i kruche przedmioty powinno się układać w pudełkach w ten sposób, by zostało pomiędzy nimi jak najmniej wolnej przestrzeni, którą należy wypełnić folią bąbelkową lub innym plastycznym materiałem.
  • Do pakowania kilku małych przedmiotów można użyć jednego większego arkusza folii, który później zostanie wykorzystany ponownie. Należy jednak pamiętać o tym, by odseparować od siebie poszczególne produkty.
  • Przy transporcie mebli i innych przedmiotów z twardych materiałów warto owinąć je folią dwukrotnie – w ten sposób będą jeszcze mniej podatne na odbicia.

Folia bąbelkowa sprzedawana jest w rolkach i workach. Dostępne są także koperty z wklejoną warstwą folii. 

Avatar Mobile
Main Menu x
X